Zanussi mikrohullámú sütő inox

Ilyenkor nem illik hangoskodni, inkább kövessük példájukat. A görögök udvariasak és rendkívül segítőkészek, ha látják, hogy mi is azok vagyunk. Orvosi ellátás: Az általános egészségügyi és higiéniai viszonyok viszonyl...

Régi Óbudai Képek

Saturday, 27 March 2021

Tisztelt Látogató! Óbuda anno … nevet viselő felhívásunkkal az óbuda-békásmegyeri polgárokat, a III. kerülethez kötődő lakosokat igyekeztünk megszólítani, hogy a lokálpatrióták segítségével lakókörnyezetünk megismerése, helytörténeti ismereteink bővítése előremozduljon. A felhívásra beérkezett több mint 300 régi fotográfia azt bizonyítja, hogy kitűzött célunkat sikerült megvalósítani, remélem, hogy a technika segítségével közkinccsé tett képek megtekintése Önöknek is kellemes órákat szerez! Engedjék meg, hogy arra buzdítsam Önöket, hogy a pillanatképek segítségével fedezzék fel az egykori Óbuda sajátos arcát, hangulatát, tekintsenek a fotók mögé, s csodálkozzanak rá a képek mögött megbúvó "kerületiekre". A fényképek segítségével tegyenek egy különleges utazást Óbuda-Békásmegyeren, szálljanak fel a 60-as buszra, a 11-es villamosra és a HÉV-re, sétáljanak el a Flórián térre, járják be belső Óbuda kacskaringós utcáit! A múltidéző utazáshoz kellemes kikapcsolódást kívánok! Bús Balázs polgármester 2011 tavasza Tekintse meg képgalériáinkat!

III. kerület - Óbuda-Békásmegyer | Nézegess régi képeket Óbudáról!

Óbudai zsidó temető A Maros utcai kórház áldozatainak sírja Közigazgatás Ország Magyarország Település Budapest Városrész III. kerület Cím 1037 Budapest, Külső Bécsi út 369. Típus izraelita temető Létrejötte 1922 Vallás zsidó Tulajdonos MAZSIHISZ Földrajzi adatok Elhelyezkedése Óbudai zsidó temető Pozíció Budapest térképén é. sz. 47° 34′ 18″, k. h. 19° 01′ 08″ Koordináták: é. 19° 01′ 08″ A Wikimédia Commons tartalmaz Óbudai zsidó temető témájú médiaállományokat. Az Óbudai zsidó temető Budapest III. kerületében, Óbudán található. Története [ szerkesztés] Schreiber Ignác sírköve A temetőt 1922-ben nyitotta meg az óbudai zsidó közösség 12 évvel azután, hogy a köztemetőt az 1910-es létrehozáskor három részre osztották. Ekkor az egyik részt az izraelita felekezetűeknek szánták. A megnyitó imádságot, az akkor harmincegy éves Schreiber Ignác rabbi tartotta. Beszédében a következőket mondta: "Vajon ki lesz az első halott? Egyszerű ember, vagy nagy ember? " A sors iróniája, hogy három nappal a temető megnyitása után Schreibert a zsinagóga előtt elgázolta az 51-es villamos, így éppen ő lett az első, akit itt temettek el.

1960-ban, két évvel halála előtt "szakadt ki" belőle az Őszi séták, ő is az öregemberrel együtt szemlélte a múló életet. Hasonlóan búcsúzó és egyik legmeghatóbb írása Az idegen. Utolsó éveiben bévül formálta ezt a munkáját, majd egy budai kórházi ágyon, végső napjaiban fejezte be. Távozóban e földi világból, lélekben visszatért oda és azokhoz, akik között valaha a kalandot kereste, akik között egy ideig boldog és otthon volt. Dél-Amerika nincstelenjeihez, valamint sosem felejtett halottaihoz: Águidához, a fiatal indián lányhoz, egykori élettársához, és korán elhunyt gyermekükhöz, a még karonülő kis Izabelhez. Szívszorító ez a látomás: úgy érezte, már várják őt, és képzeletében feléjük indult, belépve a limai temető kapuján. "Vártalak, egyetlenem… – mondotta az indián lány. – Most együtt vagyunk… Nézd, itt a kis Izabel! Neked is közöttünk van a helyed. " Szinte megírta saját halálának látomását: az életét summázta a részben önmagáról formált Máhner Antal sorsában, mert aki magányos és idegen volt az életben, az magányos és idegen a halálban is.

Bossányi Laci forrása hibásan nevezi meg: nem Hunor utcaiak, ámbár valóban nem sokkal előttük húzódik a Hunor utca. Schmidt kastély 01: a háttérben a Schmidt kastély még romos (teteje 1975-76-ban készült el! ). Az előtérben még állnak a téglagyári lakóházak. Valószínűleg a 60-as évek végén készült a kép. Solymári utca 01: kép az "Apám Óbudája" című könyvből, a Solymári utca eleje valószínűleg a 30-as években. Szőlőkert utca 01: régi házak az egykori Szőlőkert utcában, a kép készítésének ideje nem ismert. Tavasz utca 01: a Tavasz utca és a Polgár utca sarka, az Árpád-híd lejárójával. Az Árpád-hidat 1950-ben adták át, ez a kép a 60-as években készülhetett (a háttérben még a régi Flórián tér). Téglagyár 01: focimeccs az UFC pályán, háttérben az Újlaki Téglagyár ("Cegaj) épületei és kéménye. Leghátul a Bécsi út-Vörösvári út sarkánál a "Bohn"-téglagyár kéményei. Valószínűleg az 50-es, esetleg a 60-as években készült a kép. Téglagyár 02: a téglagyári házak a vörösvári úti rendelő mögött. A rendelő már áll, tehát a kép 1958 után készült.

A következő képsorozatnak itt található a kibővített (és folyamatosan bővülő) változata. A régi Óbuda bontásának, szanálásának, rekonstrukciójának részletes leírása ITT TALÁLHATÓ. A már eltűnt óbudai utcák, terek felidézése és elhelyezkedése a mai térképeken ITT TALÁLHATÓ A Bécsi út - Vörösvári út találkozásától kifelé nézve a Bécsi úton. A régi képen még az innen az Óbudai temetőhöz közlekedő hajdani troli felsővezetéke. A Bécsi út - Vörösvári út találkozásától befelé tekintve a Vörösvári úton. A régi képen baloldalt még látszódik az óbudai remíz tűzfala. Már lebontva. A Vörösvári út vége (mielőtt elér a Bécsi úthoz), jelenleg az 1-es villamos végállomása. A régi képen, a 11-es villamos mögött a hajdani Szőnyeggyár. Beljebb kerülve a Vörösvári úton. A régi képen még állnak a régi földszintes házak (egynek a sarka a bal oldalon), de már épülnek a panelek. Az új képen bejelölve a régi ház kontúrja, ami mutatja, hogy a Vörösvári utat kétszeresre bővítették. A Hévízi útról a Vörösvári út felé nézve.

A szolgáltatás lényege, hogy egy tablet segítségével lehet egykori képeken nyomon követni, hogy éppen merre járunk a hajdani székesfővárosban. Az oldalra eddig 1. 2 millióan "kopogtak be" 165 országból és több mint 8000 városból. Az Orczy téren túl, a Dobozi utca torkolatánál találkozunk Popovics András taxisofőrrel, aki már messziről integet. A fal mellett egy férfi szuszog paplanba tekerve, "évek óta itt él", ad helyzetjelentést a környék jeles ismerője. "Nyócker", indulhatunk, "a klíma be van kapcsolva", jegyzi meg figyelmesen a "házigazda". Popovics András a fia segítségével indította el a régi Budapestet fölidéző internetes oldalt, amit aztán napi munkaeszközébe, a sárga bérautóba (taxi) is beszerelt. A szolgáltatás különlegessége, hogy egy tablet segítségével lehet egykori képeken nyomon követni, hogy éppen merre járunk a hajdani székesfővárosban. Indít, bekapcsolja a tabletet, régi házakat látok fekete-fehér fotográfiákon, az aktuális képen egy lefelé vezető sínpár is van, rajta egy szerelvény, "ezen a helyen próbálták ki a villamosok fékrendszerét", kapom egyből a magyarázatot.

Elmélkedés az 56. 7. — A balgatag és a bölcs. Elmélkedés a 14. május. 30. — A mélységből kiáltok hozzád, Uram – De profundis. Elmélkedés a 130. zsoltár alapján ( mp3) 2020. 21. — Miben reménykedjem, Uram? Elmélkedés a 39. 8. — Meddig még? Elmélkedés a 13. április. 24. — Bizalom világjárvány idején. 13. — Kérdések és bibliai válaszok járvány idején. 6. — Nagyböjti elmélkedés -2. : 91. zsoltár – "Ne félj! " ( mp3) 2020. márc. 23. — Nagyböjti elmélkedés -1. : Dsida Jenő Nagycsütörtök című költeménye alapján elmélkedünk a Getszemáni kertben történtek spirituális-lelki tartalmáról. 9. — Az a bizonyos hét nap. A kánai borcsoda előkészítése (Jn 1, 19-51). ( pdf, mp3) 2020. feb. János evangéliuma 3 — A Prológ (Logosz-himnusz) A Prológ súlyos mondatai hitünk legmélyebb rétegeibe mutatnak. Ezekről a mélybe mutató kérdésekről lesz szó. 10. János-evangélium, Bevezetés-2 — még mindig bevezető kérdések, mint pl. : Antiszemita-e a János ev.? Miben és hogyan lép túl János Jézusa mindazon, amit addig róla bárhol, az Ószövetségben, a próféciákban, sőt a szinoptikus evangéliumokban elmondtak?

kép). Vörösvári út 02: a Vörösvári út-Solymári utca sarka, szemben a piac felé, háttérben a zöld házak. 1960. augusztus (131/639 sz. kép). Vörösvári út 03: a Vörösvári út-Bécsi út sarka, háttérben már a panelházak. Mészáros Lajos, 1981. Vörösvári út 04: a Vörösvári út vége, Remízzel, háttérben, az iskola mögött már a panelház látszik. Mészáros Lajos, 1983. Vörösvári út 05: a Vörösvári út vége, háttérben, bal szélen a Fehérítő épülete. augusztus. (131/640 sz. kép) Vörösvári út 06: a Vörösvári út 52. és 54. sz. házak udvara. július. Vörösvári út 07: a Vörösvári út 98. ház, az egykori Huszár-féle kárpitosműhely (a Brüll-cukrászdával szemben). 1960. Vörösvári út 08: a Vörösvári út-Bécsi út sarka, 1960. augusztus (131/643 sz. kép). Vörösvári út 09: a Vörösvári út-Körte utca sarka, a Brüll-cukrászdánál. Valószinűleg 1960-ban készült, egyidőben a 07. -es képpel (az árnyékok alapján). Vörösvári út 10: a Vörösvári út a Váradi utca (akkor még Emese utca) felől nézve. A Brüll-cukrászdánál ugyanaz az autó áll, mint a 09-es képen, az árnyékok is arra utalnak, hogy a 07-09-10 képek ugyanakkor készültek (1960).

105685: A Dísz tér 1943-ban. A kép érdekessége, hogy a házsor végén még áll az a palota, amely a Külügyminisztérium épülete volt. Ma már csak néhány faragott kő és oszlop emlékeztet rá, a telken egy rettenetes turistacsapda "bazár" működik. A legtávolabbi épület pedig akkor lesz ismerősebb, ha a felső emeleteit a kezeddel letakarod. Ennyi maradt meg mára ugyanis a volt Honvéd Főparancsnokság épületéből. 105821: Kilátás a Gellért-hegyről a Döbrentei tér és a Budai Vár felé, 1943-ban. Akkorra a Tabán nagy részét már elbontották, területét parkosították. Akkoriban csak átmenetinek gondolták a parkosítást, több terv is született új lakóházak, tabáni nagyszálló építésére, ezeket azonban elsodorta a háború. 105728: Szinte ugyanonnan készült a kép, de 1946-ban. Óriási a pusztulás, de még áll mindkét tabáni templom. A Rákosi-korszak templomromboló pusztításának esett végül áldozatul a szerb ortodoxok Szent Demeter temploma: 1949-ben lebontották. 105637: A Szabadság tér 1943-ban. A tér közepén, a virágágyás körül az irredenta szobrok sorakoztak még a kép készítésekor.

  1. Tulajdoni lap angolul
  2. Régi filmek online
  3. Régi rádió eladó
  4. Óbuda régen és most | Anno Budapest III. kerület akkor és most városrész egykor.hu | régi Magyarország akkor és most

105730: Ez szintén a Szabadság tér, de az irredenta szobrok és a virágágyás helyén már a szovjet hősi emlékművel, 1949-ben. 105682: A Lánchíd és az Erzsébet híd közötti dunaparti szállodasor egyik tagja volt a Bristol, amelynek hangulatos terasza látható a képen, még a háború előtt. 105722: Az 1946-os kép érdekessége a középen látható nagy kapu, ezt ugyanis a háború után jócskán elhúzódó újjáépítés során egyszerűen megszüntették. A vár e részébe került ugyanis a Munkásmozgalmi Múzeum, és annak nem kellett ez a kapu. Így aztán egyszerűen elbontották. 105622: 1943-ban még minden szépnek látszott, amikor ez a fotó készült a Naphegy oldalából a Vár felé nézve. A kép bal oldalán felbukkan az egykori lovarda, amelynek visszaépítéséről nemrég döntöttek. 105806: A Várnegyed az Attila út felől 1949-ben. Az Attila út házait aládúcolták, a lovarda - szétlőve bár -, de még állt. A Várnak gyakorlatilag alig maradt ép ablaka, a kupolának csak a vázszerkezete látszik. Egyetlen teljesen ép tetőt sem látni, pedig 4 évvel az ostrom után készült a kép.